Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem rządzą inkwizytorzy.

Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Ale to również dwa przeciwstawne sobie znaki – jeden symbolizuje perskich magów ognia, drugi walczących z nimi prawowiernych chrześcijan. Ich walka trwa.

Książkowy świat przeniesiony do gry jest niezmienny w swej małości, w lęku paraliżującym ludzkie serca, które wzdragały się przed bezlitosnym likwidowaniem zła. Świat, który nie jest pełen tajemnic, lecz jest nimi otoczony, świat się w nich nurza, świat nie może się z nich wydostać i nigdy się z nich nie wydobędzie. Kiedy znajdujecie odpowiedź na jedno pytanie, zaraz potem pojawia się dziesięć następnych.

Inkwizytor to detektywistyczna gra planszowa od 1 do 4 graczy tworzona na podstawie bestsellerowych opowiadań Jacka Piekary, które przeniosą was do ponurego i fikcyjnego świata inkwizytorów.

 

Ważna informacja:
Elementy graficzne jak i fabularne gry nie mają na celu obrazy czyiś uczuć religijnych a wpasowują się jedynie w popularną kategorię „Religious Fiction”.